Ułatw sobie życie dzięki aplikacjom

0
1157

Jak często zdarza się, że obowiązki zajmują Ci więcej czasu, niż przewidziałeś? Ciągle masz coś na głowie, prowadzisz kilka projektów naraz, wymyślasz nowe produkty, udoskonalasz te już istniejące… Chyba każdy z nas miewa takie dni, kiedy nie wie, za co się zabrać. Jak więc poukładać swój dzień pracy tak, żeby wyrobić się ze wszystkim i jeszcze mieć czas dla siebie

OneTab

Kilkanaście otwartych na raz zakładek w przeglądarce, to zmora każdego, kto na co dzień pracuje przy komputerze. Jeśli znasz ten problem, to rozwiązaniem będzie wtyczka OneTab. Umożliwia ona przechowywanie wszystkich otwartych zakładek w jednym miejscu. Jest ona niestety dostępna tylko dla przeglądarki Google Chrome.

Calendly

Narzędzie, dzięki któremu nie będzie Ci potrzebna sekretarka 🙂 Aplikację wystarczy połączyć ze swoim kalendarzem, ustawić preferowane godziny spotkań i udostępnić link do kalendarza współpracownikom. Dzięki temu sami będą się wpisywali w aplikacji w Twój grafik, a spotkanie od razu pojawi się na Twoim kalendarzu. Aplikacja jest zintegrowana z kalendarzem Google, Office 365, iCloud i Outlook

Pocket

Chcesz coś zachować, by przeczytać później? Pocket Ci w tym pomoże. Przy okazji możesz każdy artykuł oznaczyć tagiem, aby go później łatwo odnaleźć. Dzięki tej aplikacji artykuł, na który trafiłeś w pracy, możesz na spokojnie przeczytać w autobusie lub w kolejce. 

Any.DO

Z pozoru jest to typowe narzędzie służące do tworzenia listy zadań. Jednak zastosowano w niej kilka funkcji, które naprawdę wyróżniają ją spośród innych aplikacji. Między innymi synchronizuje się ona z Twoją listą kontaktów, więc ustawiając sobie zadanie, na przykład ‘Zadzwonić do Ani’, to obok niego pojawi się przycisk do bezpośredniego połączenia. 

Dropbox

Jest to wirtualny dysk, na którym możesz przechowywać wszelkiego rodzaju zdjęcia, dokumenty i filmy. Oprócz tego możesz zlecić aplikacji automatyczne zgrywanie zdjęć z jednego urządzenia na drugie, na przykład z tabletu na komputer. Za jednym kliknięciem, możesz wysyłać innym duże pliki. Adresat otrzyma na maila link do strony, z której dany plik może ściągnąć. 

Evernote

Wirtualny notatnik, w którym możesz tworzyć notatki tekstowe lub multimedialne. Notatki zapisywane są oczywiście w chmurze, do której masz dostęp na każdym urządzeniu, na którym masz zainstalowaną aplikację. 

Stayfocused

Wyobraź sobie sytuację, w której pracujesz nad ważnym projektem i nagle przypomina Ci się ciekawy artykuł, który chciałeś przeczytać niedawno. Nawet nie wiesz kiedy mija 30 minut, w ciągu których przejrzałeś już LinkedIna i skrzynkę mailową. Znasz to, prawda? Stayfocused jest aplikacją, która pozwala na czasowe ograniczenie możliwości korzystania z wybranych przez Ciebie stron internetowych

Rescue Time 

Jest to aplikacja, która monitoruje czas, jaki spędzasz na konkretnych stronach internetowych. Dzięki niej przekonasz się, ile czasu w pracy wykorzystujesz na buszowanie po portalach społecznościowych. Na koniec dnia otrzymasz raport swojej aktywności w internecie informujący o tym jak produktywny był Twój dzień. 

Trello

Wirtualna tablica, która umożliwia zorganizowanie swojego dnia lub pracy nad projektem. W aplikacji tworzysz kilka kategorii, a następnie zadania. Z łatwością możesz je przenosić na przykład z listy TO DO na listę DONE. Działa ona bardzo intuicyjnie i ułatwia przede wszystkim pracę w grupie. 

Do Not Disturb

Aplikacja ta synchronizuje się z Twoim kalendarzem i na czas spotkania w nim zapisanego automatycznie wycisza Twój telefon. Dodatkowo aplikacja wycisza także telefon na noc, dzięki czemu powiadomienia z Facebooka i innych aplikacji nie przeszkadzają Ci w trakcie snu. Niestety aplikacja dostępna jest tylko na Androidzie

Freedly

Ta aplikacja to taki Twój prywatny newsletter. Wystarczy, że do Freedly dodasz swoje ulubione blogi, a będzie ona automatycznie pobierać wszystkie nowe artykuły. 

Clippings

Jeśli piszesz dużo podobnych maila, to Clippings będzie dla Ciebie zbawieniem. Dzięki niej zamiast za każdym razem kopiować treść z innego maila wybierasz z listy Clippings zapisany już szablon maila. Wystarczy dosłownie kilka kliknięć i mail jest gotowy do wysłania.

Zdjęcia: Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here