Zwiększ wydajność w firmie – programy do zarządzania projketami

0
1337
Unsplash.com

Wiele firm obecnie prowadzi model biznesowy oparty na projektach. Skutkiem tego jest to, że czasami jest prowadzone kilka dużych projektów na raz. Jak więc w tym gąszczu zadań utrzymać porządek i zachować kontrolę nad tym co się dzieje? Z pomocą przychodzą specjalne programy, które pomogą w terminowym wykonywaniu zadań.

Kiedy masz kilku pracowników do przypilnowania i jednocześnie do ogarnięcia kilka projektów, pojawia się problem z zarządzaniem czasem. Programy do zarządzania projektami skutecznie Ci w tym pomagają. Dzięki nim zachowasz szybki przepływ informacji pomiędzy członkami zespołu. Na rynku jest ich kilkanaście, a poniżej omówimy kilka, naszym zdaniem najlepszych. Zazwyczaj programy posiadają funkcje kalendarza, który możesz zintegrować z tym od Googla, możliwość delegowania zadań czy wewnętrzny czat. Oprócz tego programy przypominają o konieczności wykonania jakiegoś zadania. Niektóre programy idealnie się sprawdzą w większych firmach, inne zaś w mniejszych organizacjach. 

IC Project

Całkowicie darmowy program do zarządzania projektami. Ogromnym plusem jest to, że narzędzie jest w języku polskim, tak samo jak support czy materiały szkolenioweZarządzenie projektem oparte jest o tablice Kanban, czyli posegregowane na kategorie kolumny z listą zadań. Program ma też wbudowany komunikator, co usprawnia komunikację w zespole. Opcja Wiki pozwala na dodawanie różnych instrukcji lub ogłoszeń, zaś kalendarz ma opcję wprowadzania urlopów pracowników. Program jest bardzo intuicyjny i posiada cały wachlarz ułatwiających pracę nad projektem funkcji. Nawet największy laik szybko się nauczy z niego korzystać. Zaletą jest także to, że program umożliwia pracę zdalną, także się idealnie sprawdzi w obecnych, pandemicznych czasach. 

Zdjęcia: icproject.com

Trello

Narzędzie, które daje możliwość udostępniania plików, komunikacji się z zespołem i tak samo jak IC Projekt oparte jest o tablice Kanban. Program jest w 100% darmowy, a użytkownicy podkreślają, że jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Dzięki Trello możesz tworzyć tablice z listami zadań czy pomysłów i wgląd do nich udostępnić innym członkom projektu. Ułatwia on planowanie i organizację pracy, a także w porządkowaniu zadań. 

Zdjęcie: trello.com

LiquidPlanner

System, który pomaga w przypisywaniu zasobów ludzkich, ustalaniu priorytetów, a także szacowaniu czasu, jaki jest potrzebny na wykonanie konkretnego zadania. Dzięki temu możesz skutecznie rozplanować pracę nad projektem i monitorować postępy. Wszystkie informacje o tym, który pracownik ile ma czasu dostępnego na realizację zadań, który pracownik już swoje zadanie zrealizował itd. widoczne są na pulpitach. Pulpity te możesz zintegrować z trendami i finansami. Narzędzie jest skonstruowane tak, aby w łatwy sposób móc zarządzać zasobami ludzkimi i na bieżąco kontrolować projekt, nad którym pracujecie. 

Zdjęcia: wikipedia.org

Basecamp

Narzędzie umożliwiające zarządzanie poszczególnymi zadaniami, obsługę spotkań oraz monitorowanie postępu pracy zespołu nad projektem. Dzięki wbudowanemu czatowi i pulpitowi nawigacyjnemu możesz łatwo komunikować się z członkami zespołu. Firma 37Signals, która stworzyłą program podkreśla, że stawia przede wszystkim na prostotę i przejrzystość. Właśnie dlatego, aby program był jak najbardziej użyteczny, posiada on dużo mniej funkcji, niż inne. Program posiada więc tylko kilka kluczowych funkcji, które są niezbędne do zarządzania projektami. Dużym plusem jest także możliwość tworzenia i edytowania plików przez wszystkich członków zespołu. 

Zdjęcie: basecamp.com

Cyfe

Jedno z najbardziej rozbudowanych i profesjonalnych narzędzi dostępnych na rynku. Posiada ono wiele funkcjonalności w jednym miejscu. Dashboard składa się między innymi z kalendarza, celów i raportów. Oprócz tego program ma opcję powiadomień SMS, kiedy któryś z Twoich wskaźników przekroczy ustalony przez Ciebie próg.  

Zdjęcie: cyfe.com

TeamWork Projects

Program, który umożliwia automatyzację różnych działań na raz oraz usprawnia komunikację całego zespołu. Dzięki temu zwiększy się wydajność grupy, a jej członkowie widzą aktualnie realizowane zadania. Narzędzie posiada wbudowany czat czy funkcję statystyk. Interfejs jest bardzo łatwy w użyciu dzięki zastosowanej przez twórców prostocie. Niestety narzędzie jest płatne, jeśli chcesz w nim zarządzać więcej, niż jednym projektem – koszt, to między 24 a 250 dolarów miesięcznie. 

Zdjęcie: softwareforprojects.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here