12 najlepszych książek o finansach

0
2998

Tekst dla tych, którzy lubią czytać książki. I dla tych, którzy zauważyli pewne luki w systemie edukacyjnym. Mowa tu mianowicie o lukach dotyczących edukacji finansowej. Abyś więc mógł nadrobić braki w swojej wiedzy, prezentujemy listę 12 książek o finansach, które warto przeczytać.

“Bogaty ojciec, biedny ojciec”

Książka, której w tym zestawieniu zabraknąć nie mogło, jest to klasyka gatunku. Autorem książki jest Robert Kiyosaki, który wskazuje w niej na różnice dwóch, skrajnie odmiennych podejść do pieniędzy. Dzięki porównaniu tych dwóch modeli pokazuje jak sobie radzić kiedy zabraknie Ci pieniędzy i że bardziej istotne od tego ile zarabiasz, jest to, co posiadasz. 

Zdjęcie: ksiegibarneja.pl

“Droga do finansowej wolności”

Inspirująca i naprawdę wiele ucząca książka. Znajdziesz w niej 11 sposobów na to, jak osiągnąć wolność i niezależność finansową oraz jak budować swoje oszczędności. Autorem jest Bodo Schafer, który na co dzień zajmuje się doradztwem finansowym dla zamożnych inwestorów. 

Zdjęcie: mtbiznes.pl

“Grosz do grosza”

 Jeśli planujesz zacząć oszczędzać, to ta książka pomoże Ci w przyjrzeniu się własnym nawykom finansowym. Dzięki Danowi Ariely i Jeffowi Kreisler nauczysz się analizować swój budżet i dowiesz się dlaczego kiedy masz za coś zapłacić, Twój żołądek skręca się ze stresu. 

Zdjęcie: empik.com

“Firma”

Możliwe, że oglądałeś już film o tym samym tytule, jednak gwarantujemy, że książka (jak to zwykle bywa) jest o niebo lepsza. Będzie to idealny wybór, jeśli ciężko Ci się czyta typowo poradnikowe pozycje. Autorem jest John Grisham. 

Zdjęcie: empik.com

“Finansowy ninja”

Książka o zarządzaniu budżetem domowym, napisana przez najpopularniejszego polskiego blogera finansowego Michała Szafrańskiego. Jest to swego rodzaju podręcznik finansowy, który pomoże Ci uporządkować Twoje finanse. Książka wypełniona jest wartościową wiedzą i pokazuje jak myśleć mądrze o pieniądzach.

Zdjęcie: ceneo.pl

“Jak zadbać o własne finanse”

Marcina Iwucia z pewnością znasz z jego bloga. Pomaga ona tym, którzy zarabiają niewiele zmotywować się do poprawienia swojej sytuacji finansowej. Jeśli jesteś osobą, która ma problem z uporządkowaniem własnych finansów, to ta książka zdecydowanie powinna zagościć w Twojej biblioteczce. 

Zdjęcie: swiatksiazki.pl

“Fastlane milionera”

W tej książce nie znajdziesz gotowego przepisu na bogactwo. Znajdziesz w niej za to trzy różne sposoby na zdobycie niezależności finansowej. MJ DeMarco analizuje pod względem finansowym zachowania osób, które wydają więcej, niż zarabiają, tych, którzy odkładają na starość, a mało zarabiają, a także osób, które poświęcają się biznesowi

Zdjęcie: empik.com

“4-godzinny tydzień pracy”

Dzięki autorowi, Timowi Ferrissowi dowiesz się, jak pracując mniej, możesz zarabiać tyle samo lub nawet więcej pieniędzy co teraz. Nauczysz się automatyzować codzienne zadania, tak aby mieć więcej czasu na tworzenie własnego biznesu. 

Zdjęcie: empik.com

“Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy działając inaczej?”

Andrzej Fesnak, jest uważany za polskiego Kiyosakiego. W swojej książce, osadzonej mocno w polskich realiach, odwołuje się do naszych kompleksów posiadania pieniędzy. Wyzbędziesz się dzięki niej wstydu wynikającego zarówno z posiadania, jak i nie posiadania pieniędzy. 

Zdjęcie: matfel.pl

“Sekrety amerykańskich milionerów”

Głównym założeniem książki, jest to, byś zrozumiał, że bogactwo nie polega na zarabianiu ogromnych pieniędzy. Dowiesz się czym jest tak zwany “amerykański sen” i jak możesz go spełnić na swoim… polskim podwórku. Książka jest bardzo wciągająca, a napisali ją William Danko i Thomas Stanley.

Zdjęcia: ksiegibarneja.pl

“Big short”

Na podstawie tej książki Michaela Lewisa powstał film o tym samym tytule. Jednak wcześniej, zanim obejrzysz film, zdecydowanie warto ją przeczytać. Spodoba się tym, którzy interesują się ekonomią w ujęciu globalnym. Pouczająca i naładowana wartościową wiedzą. 

Zdjęcie: abelianpartners.com

“Mądry dom, bogaty dom – Inteligencja finansowa w Twoim domu”

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, ile kosztują Twoje codzienne czynności? Jeśli nie, to nie musisz tego robić. Zrobił to za Ciebie Witold Wrotek, który dokładnie to obliczył w swojej książce. Dowiesz się z niej, ile kosztuje energia zużywana przez pralkę, jak obniżyć rachunki za ogrzewanie i jak taniej jeździć samochodem. 

Zdjęcie: ceneo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here