Leasing konsumencki – kiedy i dla kogo?

0
1196

Wybór leasingu to w wielu sytuacjach najbardziej atrakcyjne finansowo rozwiązanie. Porównując do takich alternatyw jak kredyt na zakup lub inne formy finansowania, leasing jest wybierany zdecydowanie chętniej. Do niedawna jeszcze leasing cieszył się największą popularnością wśród przedsiębiorców, czyli osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Dostępne dla nich oferty leasingowe opiewały na atrakcyjne stawki, a dodatkowo istniała możliwość rozliczenia kosztów w ramach prowadzonej działalności. Obecnie, sytuacja ulega powolnej zmianie i coraz chętniej leasing wybierany jest także przez osoby fizyczne, nieprowadzące własnej firmy. Poniżej opowiadamy nieco więcej na temat leasingu konsumenckiego i warunkach jego nawiązania.

Minimum formalności i opłat – czyli zalety leasingu konsumenckiego 

Dlatego leasing konsumencki jest coraz częściej wybierany? Wskazać można na różne jego atuty, skłaniające do wyboru tego właśnie rozwiązania. Przede wszystkim, jest to leasing dedykowany dla szerokiego grona odbiorców, także dla osób, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. Od strony formalnej, nie jest on szczególnie odmienny od leasingu zwykłego, do którego przystępują przedsiębiorcy. Polega on na uiszczaniu comiesięcznych opłat, w zamian za możliwość swobodnego korzystania z samochodu będącego przedmiotem umowy. 

Leasing konsumencki jest atrakcyjny finansowo i chętnie wybierany przez tysiące polaków. Z pewnością ma na to wpływ fakt, że jego uzyskanie jest łatwiejsze niż w przypadku kredytu na zakup pojazdu. Samo przystąpienie do umowy również trwa krócej i odbywa się na podstawie domowy tożsamości, wniosku o udział w leasingu oraz zaświadczenia o zatrudnieniu i przychodach. Nie jest konieczne posiadanie zdolności kredytowej, jednak niekiedy sprawdza się także inne, dodatkowe informacje. 

Warunki leasingu konsumenckiego 

W porównaniu do kredytu leasing jest o wiele łatwiejszy w spłacie. Przede wszystkim – spłacie nie podlega cała kwota, ale wyłącznie jej część. W rezultacie, raty w umowach leasingowych są odpowiednio niższe, a dla wielu klientów przewidziane są specjalne rabaty – na przykład związane z wyborem konkretnego modelu pojazdu lub miejsca jego zakupu 

Leasing konsumencki jest ponadto pod wieloma względami elastyczny. Przystępując do negocjacji, sam ustalasz czas trwania umowy, wysokość wkładu własnego, maksymalny roczny limit przebiegu. Dzięki temu wysokość opłat ratalnych będzie odmienna dla poszczególnych osób przystępujących do umowy leasingowej. 

Pod koniec jej trwania, masz prawo do zakupu użytkowanego samochodu lub też do zakończenia umowy zgodnie z określonymi w niej warunkami. Niektórzy decydują się również na przystąpienie do kolejnej umowy lub wymianę leasingowanego samochodu na nowy model bądź rocznik.

Przystąpienie do umowy leasingowej wiąże się także z dodatkowymi korzyściami, takimi jak zniżki na zakup polisy ubezpieczeniowej, pomoc w wypełnianiu wszystkich formalności, dostęp do obsługi serwisowej. Oczywiście, wynika to z faktu, że właściwym posiadaczem samochodu jest firma udzielająca Ci leasingu. Ty natomiast jesteś jego głównym „dzierżawcą”. Dostęp do fachowej pomocy jest szczególnie ważna w przypadku świeżo upieczonych i mało doświadczonych kierowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here